صفحه اصلی / اخبار / حمله به مدارس اسلامشهر
نقشه اسلامشهر

حمله به مدارس اسلامشهر

روایت شاهدان عینی از حمله به ۳ مدرسه در اسلامشهر

روایت شاهدان عینی از حمله به ۳ مدرسه در اسلامشهر
صبح امروز در پی حملات ادامه دار مسمویت دانش آموزان به ۳ مدرسه دخترانه کمیل (مقطع دبستان) مدرسه ام‌ابیها (س) مقطع متوسطه و مدرسه خلیج فارس (ابتدایی) در منطقه اسلامشهر حمله شده است.

شاهدان عینی در گفت و گو با اسلامشهرنیوز از حمله به ۳ مدرسه دخترانه در اسلامشهر خبر داده‌اند. این حملات صبح روز شنبه ۱۳ اسفند ماه در ادامه مسمومیت‌های سریالی دانش آموزان رخ داده است.

به گفته این شاهدان عینی، صبح امروز در پی حملات ادامه دار مسمویت دانش آموزان به ۳ مدرسه دخترانه کمیل (مقطع دبستان) مدرسه ام‌ابیها (س) مقطع متوسطه و مدرسه خلیج فارس (ابتدایی) در منطقه اسلامشهر حمله شده است.

یکی از منابع مطلع درباره حادثه مدرسه دخترانه کمیل به اسلامشهرنیوز می‌گوید: «دانش‌آموزان در حیاط مدرسه بودند که بوی نامطبوعی در فضا می‌پیچد، دانش‌آموزان به داخل کلاس‌ها هدایت می‌شوند و خوشبو کننده در فضا اسپری می‌شود. مدیر مدرسه نیز اعلام کرده که حتی اگر بوی بد هم در فضا پیچید، حق ترخیص دانش‌آموزان وجود ندارد وگرنه نمره انضباط آن‌ها کم خواهد شد.»

همچنین خبر از تردد تعدادی آمبولانس در اطراف مدرسه کمیل گزارش شده است.

از سوی دیگر یکی دیگر از شاهدان از حادثه مدرسه ام‌ابیها (س) که مربوط به مقطع متوسطه می‌شود در شهرک گل‌های اسلامشهر گزارش داده است. صبح امروز حمله دیگری به این مدرسه دخترانه رخ داده که در پی آن دانش‌آموزان به بیمارستان امام رضا (ع) اسلامشهر انتقال داده شده اند.

مسئولان اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) در پاسخ به تماس تلفنی خبرنگار فراز، انتقال دانش آموزان دبیرستان ام‌ابیها (س) به این بیمارستان را تائید کردند اما از اعلام تعداد این دانش‌آموزان خودداری نمودند. مسئولان اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) اسلامشهر به خبرنگار فراز اعلام کردند که هر گونه اطلاعات تکمیلی فقط به صورت حضوری به افراد ارائه می‌شود.

 

ضرب و شتم سرایدار مدرسه توسط افراد ناشناس

شاهد دیگری از منطقه اسلامشهر درباره حمله رخ داده به مدرسه خیلج فارس در اسلامشهر می‌گوید: «چند شخص که پوشش آن‌ها به نوعی بوده که حتی جنسیت آن‌ها قابل تشخیص نبوده به سرایدار مدرسه حمله کرده و او را کتک زدند و سپس در حیاط مدرسه گاز انداخته‌اند. تعداد این افراد مشخص نیست. پس از آن شیف عصر این مدرسه تعطیل شده است.»

او می‌گوید: «همچنین از صبح شایعه‌ای بین رانندگان سرویس مدارس در حال چرخش بوده که امروز مدارس اسلامشهر تعطیل هستند.»

والدین یکی از دانش آموزانی که در مدرسه سما (غیرانتفاعی) نیز درس می‌خواند به اسلامشهرنیوز می‌گوید: «در مدرسه فرزند من به دانش‌آموزان آب معدنی ماسک داده و اجازه ورود به حیاط را نداده‌اند. البته حمله‌ای به این مدرسه صورت نگرفته اما در راستای مراقبت از دانش‌آموزان چنین تذکراتی داده شده است. همچنین مدیر و ناظم مدرسه تا زمانی که والدین نمی‌آمدند هیچ کدام از بچه ها را تحویل نداده‌اند.»

نکته مهمی که شاهدان درباره حملات پیوسته به مدارس اسلامشهر می‌گویند این است که همه مدارسی که به آن‌ها حمله شده، کنار خیابان بوده‌اند و نه در کوچه.

درباره سردبیر

مدیروسردبیرنشریه الکترونیک اسلامشهرانلاین